PŘEVODOVKY

OSOBNÍ | DODÁVKY

Automatické převodovky jsou čím dál tím více oblíbené u motoristů a pomalu ale jistě vytlačují z trhu mechanické. Jejich komfort při jízdě, kdy není zapotřebí se věnovat řazení a při rozjezdech používat spojku, je proti mechanickým neocenitelný. Výrobci automobilů tento trend zaznamenali, a tak se již tento typ převodovek nabízí i u nižších tříd vozidel a není to již jen výsada luxusních, u který se  ani manuální nenabízejí. Protože se jedná o daleko technicky složitější zařízení, než je manuální převodovka, je třeba jím věnovat větší péči, především pravidelně měnit olej.

Proč měnit olej v automatických převodovkách

Pro správnou funkčnost automatické převodovky, tedy aby převodovka správně a plynule řadila a byla zachovaná její dlouhá životnost, je zapotřebí dodržovat pravidelný servis v podobě výměny oleje a filtru. Spousta motoristů i někteří mechanici se mylně domnívají, že olej v automatické převodovce je doživotní. Skutečnost je ale jiná, žádný výrobce negarantuje nekonečnou životnost oleje, který postupně ztrácí viskozitu. Stejně tak je tomu i u automatických převodovek, kde je zapotřebí v pravidelných intervalech provádět výměnu oleje a filtru. Obvyklá výměna se doporučuje okolo 60 tisíc km, ale záleží na podmínkách provozu vozidla. Pravidelnější interval okolo 40 až 50 tisíc km se doporučuje u vozidel v městském provozu, kde dochází k častější činnosti převodovky a k vyšším teplotám.

Až 80% poruch automatických převodovek, je zapříčiněno opotřebovaným olejem, který nemá požadované vlastnosti.

Výměnu oleje včetně filtrů v automatických převodovkách provádíme pomoci profesionální strojové plničky, která za odborného dohledu zajistí kompletní odsátí veškerého sterého oleje, dokonalého výplachu a doplnění nového dle předepsané normy. Během procesu se provádí kontrola, mytí jednotlivých dílů a výměna filtrů včetně těsnění. U nás garantujeme, že převodovka po opravě bude zase fungovat správně, což je ihned znát na jízdních vlastnostech. 

Jejich obliba velice rychle roste, protože představuji komfort při jízdě, kdy není zapotřebí se věnovat řazení a při rozjezdech používat spojku. O vše se již postará velice sofistikovaná automatická převodovka. 

Intervaly:

60 tisíc km – pravidelná výměna u každého vozidla
50 tisíc km – střední zátěž, tedy vozidlo používané jak ve městě, tak ji na další trasy
40 tisíc km – vysoká zátěž, vozidlo používané jen nebo převáženě v městském provozu
30 tisíc km – extrémní zátěž, vozidlo používané v terénu, nebo při tahání těžkých přívěsů

Co přinese oprava

Odstranění cukání při řazení, vrátí se plynulost rozjezdů, zmizí vibrace a hlučnost celého převodového ústrojí a nastane lepší plynulost akcelerace. Nejmarkantnější rozdíly funkčnosti převodovky, které jsou ihned znát na jízdních vlastnostech a pozná je i nezkušený motorista, jsou u vozidel, kde se zanedbala údržba a k odborné výměně oleje nedošlo více jak 60 tisíc km. Nicméně i u vozidel s nižším počtem km je znát rozdíl. Každopádně u delších intervalu je i cena za výměnu dražší z důvodu proplachu, kde je větší spotřeba oleje, popřípadě již trvalé poškozené díly.

Není možné stanovit jednotnou cenu z důvodů, že každý typ převodovky má jiné množství olejové náplně. Taky neznáme míru znečištění, tedy kolik oleje bude použito na proplach, a jaký je potřebný materiál na výměnu. Na dotaz Vám rádi cenu sdělíme přesně.

Výměna oleje s proplachem za 3.100 Kč

Množství spotřebovaného oleje se účtuje samostatně v ceně okolo 300 Kč/litr podle typu.

DOPORUČUJEME DALŠÍ SLUŽBY

Rychlé opravy během dne

Jsme servis, který opravu vašeho vozidla neodkládá na později, až bude mít čas, ale vynasnaží se vše provést v jeden den, popřípadě v co nejkratší možném termínu. V případě delší opravy máme pro vás náhradní vozidlo. 

Bezplatná výměna autoskel z pojištění

V případě nemožnosti provedení rychlé opravy formou scelení nabízíme výměnu autoskla jak z pojištění, tak i běžným způsobem, kdy přihlížíme k okolnostem dané situace klienta a najdeme nejvhodnější způsob.