PŘEVODOVKY

OSOBNÍ | DODÁVKY

Automatické převodovky jsou čím dál tím více oblíbené u motoristů a pomalu ale jistě vytlačují z trhu mechanické. Jejich komfort při jízdě, kdy není zapotřebí se věnovat řazení a při rozjezdech používat spojku, je proti mechanickým neocenitelný. Výrobci automobilů tento trend zaznamenali, a tak se již tento typ převodovek nabízí i u nižších tříd vozidel a není to již jen výsada luxusních, u který se  ani manuální nenabízejí. Protože se jedná o daleko technicky složitější zařízení, než je manuální převodovka, je třeba jím věnovat větší péči, především pravidelně měnit olej.

Poč měnit olej v automatických převodovkách

Pro správnou funkčnost automatické převodovky, tedy aby převodovka správně a plynulé řadila a byla zachovaná její dlouhá životnost, je zapotřebí dodržovat pravidelný servis. Spousta motoristů i někteří mechanici se mylně domnívají, že olej v automatické převodovce je doživotní. Skutečnost je ale jiná, žádný výrobce negarantuje nekonečnou životnost oleje, který postupně ztrácí viskozitu. Stejně tak je tomu i u automatických převodovek, kde je zapotřebí v pravidelných intervalech provádět výměnu oleje a filtru. Obvyklá výměna se doporučuje okolo 60 tisíc km, ale záleží na podmínkách provozu vozidla. Častější interval okolo 40 až 50 tisíc km se doporučuje u vozidel v městském provozu, kde dochází k častější činnosti převodovky a k vyšším teplotám.

Až 80% poruch automatických převodovek, je zapříčiněno opotřebovaným olejem, který nemá požadované vlastnosti.

Výměnu oleje včetně filtrů v automatických převodovkách provádíme pomoci profesionální strojové plničky, která za odborného dohledu zajistí kompletní odsátí veškerého sterého oleje, dokonalého výplachu a doplnění nového dle předepsané normy. Během procesu se provádí kontrola, mytí jednotlivých dílů a výměna filtrů včetně těsnění. U nás garantujeme, že převodovka po opravě bude zase fungovat správně, což je ihned znát na jízdních vlastnostech.

 a jejich obliba velice rychle roste, protože představuji komfort při jízdě, kdy není zapotřebí se věnovat řazení a při rozjezdech používat spojku. O vše se již postará velice sofistikovaná automatická převodovka.

Intervaly:

60 tisíc km – pravidelná výměna u každého vozidla
50 tisíc km – střední zátěž, tedy vozidlo používané jak ve městě, tak ji na další trasy
40 tisíc km – vysoká zátěž, vozidlo používané jen nebo převáženě v městském provozu
30 tisíc km – extrémní zátěž, vozidlo používané v terénu, nebo při tahání těžkých přívěsů

Co přinese oprava

Odstranění cukání při řazení, vrátí se plynulost rozjezdů, zmizí vibrace a hlučnost celého převodového ústrojí a nastane lepší plynulost akcelerace. Nejmarkantnější rozdíly funkčnosti převodovky, které jsou ihned znát na jízdních vlastnostech a pozná je i nezkušený motorista, jsou u vozidel, kde se zanedbala údržba a k odborné výměně oleje nedošlo více jak 60 tisíc km. Nicméně i u vozidel s nižším počtem km je znát rozdíl. Každopádně u delších intervalu je i cena za výměnu dražší z důvodu proplachu, kde je větší spotřeba oleje, popřípadě již trvalé poškozené díly.

Není možné stanovit jednotnou cenu z důvodů, že každý typ převodovky má jiné množství olejové náplně. Taky neznáme míru znečištění, tedy kolik oleje bude použito na proplach, a jaký je potřebný materiál na výměnu. Na dotaz Vám rádi cenu sdělíme přesně.

Výměna oleje s proplachem za 3.100 Kč

Množství spotřebovaného oleje se účtuje samostatně v ceně okolo 300 Kč/litr podle typu.

AUTO-KREDIT

Po registraci Vám bude připsán počáteční kredit 300 Kč!

Registrovaný klient získá u nás při každém nákupu určitý finanční bonus pro vytvoření si kreditní hodnoty na plánované či neplánované budoucí výdaje spojené s opravou vozidla, popřípadě s nákupem výbavy, nebo získání zvýhodněných nabídek.

VÝMĚNA AUTOSKLA

Bezplatná výměna autoskel z pojištění

V případě nemožnosti provedení rychlé opravy formou scelení nabízíme výměnu autoskla jak z pojištění, tak i běžným způsobem, kdy přihlížíme k okolnostem dané situace klienta a najdeme nejvhodnější způsob.