OPRAVY AUTOSKEL

OSOBNÍ | DODÁVKY | NÁKLADNÍ | AUTOBUSY | STROJE

Nabízíme opravy bodového poškození autoskel, tedy takzvaných “oček”, které pomoci speciální technologie zacelíme do provozuschopného stavu. Jedná se o velice rychlou a levnou opravu proti výměně skla, která za určitých podmínek odstraní viditelná poškození a zabraní dalšímu šíření. Jde o oblíbenou službu ze strany klientů, protože nemusí rovnou měnit sklo při každém zásah. Opravou scelením si zajistí provozuschopnost vozidla aniž by vznikla obava o bezpečnost. Touto opravou lze za jistých okolností opravdu docílit kvalitního až vizuálně nepatrného stavu. Tuto službu doporučuji i pojišťovny.

Glazier windscreen on Broken car windshield glass from stone pointed watch of finger hand

Co se může opravovat

Z hlediska bezpečnosti je povolené opravovat na čelním skle jen malá poškození takzvaná “očka” do průměru 3 cm a “pavouky” do průměru 4 cm, která nepoškodila druhou vnitřní vrstvu skla a tím mezi-skelní fólii. Taktéž nelze opravovat poškození ve výhledu řidiče, což se laicky považuje místo, které zabírá při pohybu stěrač u řidiče. Důvodem je možnost vzniku optických vad při průhledu sklem a riziko oslnění včetně rychlejší únavy zraku. 

Opravy scelením hradí pojišťovny!

Opravu scelením je možné řešit z připojištění a pro vyřízení pojistné události je zapotřebí jen základní doklady. 

ZÁKLADNÍ DOKUMENTACE:
1) Malý technický průkaz, zkráceně OTP 
2)  Řidičský průkaz  (každý má u sebe)
3)  Platnou zelenou kartu 

U některých pojišťoven je zapotřebí velký technický průkaz pro kontrolu údajů (může být v kopii).

Zástupci na našich kontaktních místech vám rádi poradí a upřesní co bude potřebné doložit k pojistné události. Klienti, kteří již u nás byli, jsou automaticky zavedení do systému a proto již nebudou muset některé doklady předkládat.

Co je nutné vědět

Aby bylo možné dosáhnout co nejlepšího efektu, kvalitního zacelení, je nutné vozidlo s takto poškozeným sklem přistavit co nejdříve. Pokud je poškození již delší dobu vystavováno povětrnostním podmínkám, především těm nepříznivým, bude zacelení nepříliš kvalitní a může časem dojít k obnovení poškození. Tento druh rychlé opravy taktéž není určen pro všechny typy skel, především není možné zacelit izotermické skla, popřípadě jinak technologicky upravovaná. Opravu je třeba brát jako dočasné rychlé řešení bez záruky, které nikdy nenahradí výměnu skla. 

Jak se postupuje

Oprava se provádí přímo na skle z vnější strany, takže není nutné sklo demontovat. Nejprve se odvrtá a odbrousí poškozená část, tak aby v místě poškození nezůstaly žádné nečistoty. Následně se pomocí podtlakové pumpy nanese roztok, který se pod tlakem dostane do všech míst prasklinky, především do jednotlivých paprsků skla (nejčastěji u čoček), aby se poškození kompletně roztokem zaplnilo. Pomocí UV lampy se nechá takto aplikovaný roztok po dobu 20 minut vytvrdit. Následně se provede zaříznutí zbytku roztoku a místo se začistí. Po opravě v místě praskliny zůstane velice malá viditelná tečka. 

 

Rychlá oprava scelením je jen dočasné řešení a nenahradí výměnu skla!

Opravy provádíme do 30 minut

DOPORUČUJEME DALŠÍ SLUŽBY

Rychlé opravy během dne

Jsme servis, který opravu vašeho vozidla neodkládá na později, až bude mít čas, ale vynasnaží se vše provést v jeden den, popřípadě v co nejkratší možném termínu. V případě delší opravy máme pro vás náhradní vozidlo. 

Bezplatná výměna autoskel z pojištění

V případě nemožnosti provedení rychlé opravy formou scelení nabízíme výměnu autoskla jak z pojištění, tak i běžným způsobem, kdy přihlížíme k okolnostem dané situace klienta a najdeme nejvhodnější způsob.