TÓNOVÁNÍ SKEL

OSOBNÍ | DODÁVKY | NÁKLADNÍ | AUTOBUSY

Již léta nabízíme kvalitní tónování autoskel pro snížení světelnosti do vnitřní části vozidla a tím získání lepšího klima, bezpečnějšího prostředí a celkově modernější vzhledu. I když jsou dnes vozidla vybavená klimatizací, přesto se tento způsob úpravy doporučuje pro zvýšení efektu. Z hlediska bezpečnosti je již získaná praxe, že posádka vozidla je ve větší pohodě, protože je lépe chráněná před slunečními paprsky. S tónovanými skly se daleko více optimalizuje teplota ovzduší ve vozidle a přes takto upravená skla neprochází tolik slunečních paprsků, především infračervených, které mají velký vliv na teplotní index. Zároveň jde o pasivní ochranu vozidla před vykradením z důvodu, že zvenčí je do vozidla méně vidět a tak v něm ponechané předměty zůstávají bez povšimnutí. 

Požadavky na kvalitu

Pro splnění všech požadavků, kterých se očekává, je nutné použít co nejkvalitnější speciální fólie určené výhradně na automobilová skla. Tyto fólie jsou velice tenké a vysoce elastické, aby dokázaly kvalitně přilnout na vnitřní povrch skla bez sebemenších nerovností. Veškerá skla určená pro automobily jsou nerovná a mají horizontální i vertikální rádius z důvodu zvýšení pevnosti, proto i fólie musí být schopná se přizpůsobit danému povrchu. Není žádoucí mít na autoskle jakékoliv vady, které by v jiným oblastech použití mohly být nepodstatné, a to z důvodu blízkosti skla vůči posádce vozidla. I velice malá vada v podobě vzduchové bubliny se jeví jako viditelný a nepříjemný kaz.

Dále je nutné, aby takové fólie nebyly náchylné na nežádoucí barevné změny a zachovaly si přirozenou stejnobarevnost za všech okolností, ke kterým při provozu dochází. Ke změně barevnosti nesmí dojít ani po určitém čase, třeba několika let. Dobře nainstalované kvalitní fólie na vozidle převážně zůstávají po celou dobu provozu.

Výběr zatmavení

Fólie se nabízí v několika stupních zatmavení s ohledem na  procentní propustnost světla, které jsou odstupňované od 20 do 70.  Pro úplnost jsou v nabídce stoprocentní fólie černé a neprůhledné (netransparentní), které se výhradně používají jen v nákladních prostorech vozidel. Je nutné, aby takové fólie nebyly náchylné na nežádoucí barevné změny a zachovaly si přirozenou stejnobarevnost za všech okolností, ke kterým při provozu dochází. Ke změně barevnosti nesmí dojít ani po určitém čase, třeba několika let. Dobře nainstalované kvalitní fólie na vozidle převážně zůstávají po celou dobu provozu. Výběr zatmavení je čistě na klientovi a nemá to žádný vliv na cenu a dobu montáže. 

Montáž a údržba

Tónování se provádí bez demontáže skel a čalounění vozidla, takže nedochází k žádnému zásahu do vozidla, a instalace probíhá v suchém a čistém prostředí. Tato technologie nabízí rychlou montáž, která netrvá déle než 3 hodiny na běžné osobní vozidlo, u větších vozidel se čas mírně prodlužuje. Po montáži se můžou na sklech objevit bublinky, které během několika hodin postupním vysýcháním zmizí. Proto doporučujeme po dobu dvou dnů nepoužívat stahování oken. Natónovaná skla nemají žádná omezení užívání a nevyžadují extra péči, jen se nedoporučuje z vnitřní strany instalace používat na čištění ředidla a podobné látky, které můžou fólie poleptat. 

Poskytujeme záruku 5 let!

DOPORUČUJEME DALŠÍ SLUŽBY

Rychlé opravy během dne

Jsme servis, který opravu vašeho vozidla neodkládá na později, až bude mít čas, ale vynasnaží se vše provést v jeden den, popřípadě v co nejkratší možném termínu. V případě delší opravy máme pro vás náhradní vozidlo. 

Bezplatná výměna autoskel z pojištění

V případě nemožnosti provedení rychlé opravy formou scelení nabízíme výměnu autoskla jak z pojištění, tak i běžným způsobem, kdy přihlížíme k okolnostem dané situace klienta a najdeme nejvhodnější způsob.